Hledáte recept na originální a chutné twisty vhodné pro posezení s přáteli? Pak určitě vyzkoušejte tento recept. Twisty s čedarem a uzenou paprikou se skvěle hodí k pivu i vínu. Anebo jen tak na chuť jako zobání k filmu nebo svačinka na výlet :).

twisty_s_cedarem_a_uzenou_paprikou_chutix

Twisty s čedarem a uzenou paprikou chutnají nejlépe čerstvé, ale můžete si je připravit i den předem. V tom případě je ale uchovejte v suchu a v uzavřené krabičce.

Můj tip: Vyzkoušejte také tyčinky pizza těsta se sýrovou náplní!

Budete potřebovat:

 • listové těsto – kupuji již rozválené, twisty jsou poté souměrnější
 • čedar – ideálně v celku, případně již nastrouhaný
 • koření uzená paprika
 • vejce

Nezapomeňte:

 • pečící papír – na vyložení plechu

Na konci článku se v kartě receptu dozvíte přesné množství surovin, které budete potřebovat.

A jak na to?

Krok 1

Troubu předehřejte na 200°C a plech vyložte pečícím papírem.

Krok 2

Rozviňte, příp. si vyválejte první listové těsto a rovnoměrně ho posypte uzenou paprikou. Pokud máte bloček čedaru, nastrouhejte si ho a posypte jím papriku. Připravte si druhé listové těsto a přiklopte jím to první. Těsta k sobě lehce přimáčkněte. Jde o to, aby se těsta dobře spojila a později se vám nerozpadala.

twisty_s_cedarem_a_uzenou_paprikou_priprava_chutix

Krok 3

Těsto nakrájejte ostrým nožem na pokud možno stejně velké proužky a vytvořte twisty. Můžete udělat dlouhé twisty nebo si těsto podélně rozřízněte a budete tak mít více menších twistů. Záleží na vás.

Můj tip: Víte jak udělat twist? Uchopte jeden proužek těsta za každý konec a několikrát jej od okrajů ke středu otočte. Skoro jako když ždímete prádlo :).

Krok 4

Twisty vložte na pečící papír v dostatečné vzdálenosti od sebe a potřete je rozšlehaným vajíčkem. Pečte cca 15 -20 minut (záleží na vaší troubě), resp. do zlatova.

S chutí do toho, půl je hotovo 🙂

TWISTY S ČEDAREM A UZENOU PAPRIKOU

Hledáte recept na originální a chutné twisty vhodné pro posezení s přáteli? Pak určitě vyzkoušejte tento recept. Twisty s čedarem a uzenou paprikou se skvěle hodí k pivu i vínu. Anebo jen tak na chuť jako zobání k filmu nebo svačinka na výlet.
Příprava15 minutes
Doba vaření15 minutes
Čas celkem30 minutes
Množství: 15 ks

Ingredience

 • 2 balení listového těsta rozváleného
 • 3 PL uzené papriky příp. méně
 • 1 hrnek strouhaného čedaru
 • 1 ks vejce na potření
 • pečící papír

Postup

 • Troubu předehřejte na 200°C a plech vyložte pečícím papírem.
 • Rozviňte, příp. si vyválejte první listové těsto a rovnoměrně ho posypte uzenou paprikou. Pokud máte bloček čedaru, nastrouhejte si ho a posypte jím papriku. Připravte si druhé listové těsto a přiklopte jím to první. Těsta k sobě lehce přimáčkněte. Jde o to, aby se těsta dobře spojila a později se vám nerozpadala.
 • Těsto nakrájejte ostrým nožem na pokud možno stejně velké proužky a vytvořte twisty. Můžete udělat dlouhé twisty nebo si těsto podélně rozřízněte a budete tak mít více menších twistů. Záleží na vás.
 • Twisty vložte na pečící papír v dostatečné vzdálenosti od sebe a potřete je rozšlehaným vajíčkem. Pečte cca 15 – 20 minut (záleží na vaší troubě), resp. do zlatova.

Moje tipy

Víte jak udělat twist? Uchopte jeden proužek těsta za každý konec a několikrát jej od okrajů ke středu otočte. Skoro jako když ždímete prádlo.

Vyzkoušeli jste tento recept? Dejte mi vědět, jak vám chutnal. Také budu ráda za ohodnocení níže v komentářích. Pokud se vám mé recepty líbí, můžete mně také sledovat na Instagramu nebo Pinterestu či se přihlásit k odběru newsletteru.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Recipe Rating