Omrzelo vás servírovat čistě krájenou zeleninu se šunkou a sýrem? Zkuste z nich vytvořit tyhle originální bezlepkové jednohubky ala sandwich. Vypadají dobře a chutnají ještě líp :).

bezlepkove jednohubky_ala-sandwich

Jednohubky můžete servírovat prakticky k jakékoliv příležitosti. Výborně také poslouží jako odpolední zdravá svačinka. Pro masožravce můžete nahradit sýr další porcí šunky nebo naopak můžete přidat více sýru. Doporučuji rovnou zdvojnásobit recept :).

Můj tip: Vyzkoušejte také bezlepkové jednohubky s ricottou!

Budete potřebovat:

 • čerstvou okurku
 • cherry rajčátka
 • sýr – použila jsem výraznější čedar
 • šunka – použila jsem kuřecí s vysokým obsahem masa

Nezapomeňte:

 • párátka – aby sandwich držel

Na konci článku se v kartě receptu dozvíte přesné množství surovin, které budete potřebovat.

A jak na to?

Krok 1

Očistěte si okurku a nakrájejte ji na kolečka. Cherry rajčátka omyjte, osušte a nakrájejte je na tenké plátky.

Můj tip: Pokud hledáte další recept na bezlepkové jednohubky, můžete např. zkusit namazat na plátky okurky oblíbenou pomazánku. Výborně také bude fungovat např. hummus ozdobený sušenými rajčaty nebo tvaroh s bylinkami.

Krok 2

Šunku a sýr si nakrájejte na čtverce (poměřte si velikost s okurkou).

jednohubky bez pečiva

Krok 3

Nyní zbývá už jen jednohubky zkompletovat, a to dle libosti, např. plátek okurky, plátek šunky, plátek sýra, plátek rajčete, plátek sýra, plátek šunky a na závěr plátek okurky. Nezapomeňte doprostřed zapíchnout párátko, aby všechny suroviny dobře držely.

Krok 4

Jednohubky jsou určeny k okamžité spotřebě. Servírovat je můžete ještě s nakrájenými kousky jarní cibulky, která na talíři bude vypadat velmi efektně (viz obrázek).

Můj tip: Pokud se vám návštěva zpozdila nebo jste si jednohubky připravily s větším předstihem, doporučuji je zakrýt potravinářskou fólií a dát je do lednice, aby zbytečně neokoraly.

S chutí do toho, půl je hotovo 🙂

BEZLEPKOVÉ JEDNOHUBKY ALA SANDWICH

Omrzelo vás servírovat čistě krájenou zeleninu se šunkou a sýrem? Zkuste z nich vytvořit tyhle originální bezlepkové jednohubky ala sandwich. Vypadají dobře a chutnají ještě líp :).
Příprava15 minutes
Čas celkem15 minutes
Množství: 15 ks

Ingredience

 • 1 ks okurky hadovky
 • 100 g šunky
 • 100 g čedaru
 • hrst cherry rajčátek
 • párátka

Postup

 • Očistěte si okurku a nakrájejte ji na kolečka. Cherry rajčátka omyjte, osušte a nakrájejte je na tenké plátky.
 • Šunku a sýr si nakrájejte na čtverce (poměřte si velikost s okurkou).
 • Nyní zbývá už jen jednohubky zkompletovat, a to dle libosti, např. plátek okurky, plátek šunky, plátek sýra, plátek rajčete, plátek sýra, plátek šunky a na závěr plátek okurky. Nezapomeňte doprostřed zapíchnout párátko, aby všechny suroviny dobře držely.
 • Jednohubky jsou určeny k okamžité spotřebě. Servírovat je můžete ještě s nakrájenými kousky jarní cibulky, která na talíři bude vypadat velmi efektně.

Moje tipy

 1. Pokud hledáte další recept na bezlepkové jednohubky, můžete např. zkusit namazat na plátky okurky oblíbenou pomazánku. Výborně také bude fungovat např. hummus ozdobený sušenými rajčaty nebo tvaroh s bylinkami.
 2. Pokud se vám návštěva zpozdila nebo jste si jednohubky připravily s větším předstihem, doporučuji je zakrýt potravinářskou fólií a dát je do lednice, aby zbytečně neokoraly.

Vyzkoušeli jste tento recept? Dejte mi vědět, jak vám chutnal. Také budu ráda za ohodnocení níže v komentářích. Pokud se vám mé recepty líbí, můžete mně také sledovat na Instagramu nebo Pinterestu či se přihlásit k odběru newsletteru.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Recipe Rating