Jak zabavit návštěvu, když zábava vázne? Vyzkoušejte můj kvíz!

Sestavte s rodinou či přáteli týmy a zasoutěžte si. Čeká na vás celkem pět záludných témat. Stáhněte si “Kvíz u vás doma” zdarma ještě dnes.

kviz_u_vas_doma_ke_stazeni_zdarma

O co tedy jde…

Mnoho z vás určitě již někdy slyšelo o hospodském kvízu. Kvíz u vás doma, který jsem připravila, je v podstatě jeho obdoba. Členové rodiny, kamarádi či známý – resp. vaše návštěva utvoří týmy o 2 – 6 členech. Každý tým si vymyslí své jméno. Kvízem provádí zvolená osoba, resp. moderátor, který postupně pokládá otázky.

Otázky jsou rozděleny do pěti témat. Během kvízu není možné používat nápovědy – ať již v podobě knih či chytrých zařízení s přístupem na internet. Je na moderátorovi kolik času umožní hráčům na odpověď. Doporučuje se cca 1 minuta na 1 otázku.

Moderátor po každém tématu vybere vyplněné archy – kdy již není možné měnit odpovědi a vyhodnotí jejich správnost. V případě pochybností či nejasných odpovědí, rozhoduje o uznání bodů moderátor. Pokud to uzná moderátor za vhodné, může dle uvážení dát soutěžícím toleranci – jedná-li se např. o otázku typu: V jakém roce…Jak dlouhý apod.

Moderátor si zapisuje body do příslušného archu, který je součástí dokumentu a na konci hry vyhlásí vítěze. Kvíz trvá cca 45 minut.

Co je potřeba…

Tužka, papír a dobrá nálada :). Odpovědi mohou týmy vyplňovat do předpřipravených archů, které jsem pro vás vytvořila a jsou samozřejmě součástí dokumentu. Anebo použijte obyčejný papír.

Můj tip: Vylepšete si pravidla o tzv. žolíka. Každému týmu dáte k dispozici jednoho žolíka, tzn. že tým si vybere 1 téma na které ho použije. Je čistě na moderátorovi, zda název tématu prozradí dopředu či nikoliv. V případě, že tým využije žolíka, získává za každou zodpovězenou otázku dvojnásobek bodů.

Nezapomeňte na občerstvení…

Aby zábava byla ještě o kousek lepší, připravte ke kvízu slané nebo sladké občerstvení. Může se např. jednat to tyčinky a šneky, oříšky či domácí chipsy nebo jiné slané dobroty.

Kvíz ke stažení zde


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *